Krzysiek SQ9PUT poczynił płytkę do jednego z popularniejszych projektów klucza elektronicznego wg. K3NG. Klucz znajdziecie pod linkiem : https://blog.radioartisan.com/arduino-cw-keyer/
Abyście nie musieli się męczyć można pobrać termotransfer i wykonać swoją kopię.
Dobra robota Krzysztof!
Jeśli nie wszyscy o tym wiedzą, to dodam, że na płytce wlutowany jest kondensator elektrolityczny o oznaczeniu C6 (na schemacie jest to 10uF, ale ta wartość nie jest krytyczna, sprawdzałem przedział od 2,2uF do 220uF i też działa), dzięki któremu jest możliwa komunikacja klucza z programem N1MM i podobnymi (w tym momencie nieważne dlaczego). Tenże kondensator jest połączony z masą za pomocą zworki oznaczonej JP1 (ASR Disable CLSD). Jeśli jednak chcemy wgrać oprogramowanie ( a przy tak małej pojemności płytki nano będziemy czasem musieli dokonać wyboru, które funkcje są nam w danym momencie potrzebne – czy protokół winkey, czy przyciski, czy PS2, czy CLI – wszystkich na raz nie pomieścimy), to na moment wgrywania softu należy wyjąć zworkę JP1, lub przycisnąć krótko przycisk RESET znajdujący sie napłytce arduino natychmiast jak tylko pojawi nam się napis [i]wgrywanie[/i] w programie arduino, inaczej będzie kłopot z wykonaniem operacji.
Lub też… zamiast zworki wyprowadzić kabelki do przycisku „chwilowego” i zwierać ów elektrolit do masy tymże przyciskiem na kilka sekund podczas łączenia się z programem N1MM, aż usłyszymy sygnał nawiązania komunikacji klucza z programem.
Wtedy podczas łądowania softu nic już nie musimy dodatkowo robić.